www.tonzradomsko.republika.pl

Idź do spisu treści

Menu główne

Wydarzenia 2013

Styczeń 2013

 Pieniądze, zebrane podczas pierwszej kwesty na Starym Cmentarzu, zostaną przeznaczone  
 na odnowienie dwóch grobów:

-  Kaziutka Waleckiego (grób wraz z figurką)
-  rosyjskojęzycznego z figurką siedzącej dziewczynki

 Wykonawcą będzie Firma Kamieniarska „Zuza" z Krzętowa


Czerwiec 2013

Odnawianie dwóch grobów: Kaziutka Waleckiego ( grób wraz z figurką ) i rosyjskojęzycznego z figurką siedzącej dziewczynki zostało zakończone. Oto zdjęcia   wykonane przez p. Jacka Kaszyńskiego przedstawiające efekty pracy Firmy Kamieniarskiej   „Zuza” z Krzętowa. Prawda,że ładne!
 


10 wrzesień 2013

Na ścianę kaplicy, miejscu pochówku Augusty z Książąt Druckich – Lubeckich   Siemieńskiej, wróciła odrestaurowana tablica inskrypcyjna. Poniżej zdjęcia (wykonane   przez Zbigniewa Wojtona) przedstawiające tablice przed i po renowacji.

Październik 2013

Już po raz drugi Towarzystwo Opieki nad Zabytkami w Radomsku organizuje zbiórkę   pieniędzy na odbudowę, renowację, remonty grobów, nagrobków objętych jego opieką. Tym   razem kwesta będzie przeprowadzona na Starym i Nowym Cmentarzu w Dniu Wszystkich   Świętych. Towarzystwo apeluje do wszystkich radomszczan i nie tylko, którzy odwiedzą w   tym dniu groby swoich bliskich, o wsparcie.

Listopad 2013

Zarząd Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Oddział w Radomsku, dziękuje wszystkim   kwestującym wolontariuszom, wszystkim tym, którzy wsparli swoimi datkami akcję   ratowania zabytkowych grobów Starego Cmentarza. Dzięki nim zebrano 9.248,83 PLN  tj. o   ponad 3.200 PLN więcej niż w roku ubiegłym. Jakie groby zostaną z uzyskanych   pieniędzy odnowione, Zarząd Towarzystwa poinformuje w terminie późniejszym.
 Niezależnie od kwesty, każdy kto miałby chęć wspomóc działalność Towarzystwa w tym   zakresie, może przekazać pieniądze na konto:
Bank Spółdzielczy 55 8980 0009 2007 0037 5876 0001
z dopiskiem: ratowanie pomników Starego Cmentarza

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego